• proste xDD

• Dobrze mówi

• Przekręt tygodnia: Zbudował w lesie fałszywą granicę Rosji z Finlandią i przemycał przez nią ludzi z

Frank Underwood. Podły człowiek, ale jednak nie sposób było nie czuć do niego sympatii. I z podobnej gliny ulepiony jest bohater niniejszego artykułu, który jest geniuszem wśród oszustów.

No, a przynajmniej jeśli nie geniuszem, bo w końcu wpadł, to kreatywność i pomysłowość i tak jest godna podziwu. Jak podaje rosyjska agencja informacyjna TASS nasz bohater zainstalował fałszywe słupy i placówki graniczne w lesie w okolicach St. Petersburga, a następnie oszukał grupę czterech cudzoziemców, że przemyci ich z Rosji do Unii Europejskiej, a konkretnie – Finlandii.

 

Pudlašuk@pudlashuk
 
 

Z cyklu: niewidzialna ręka rynku. Pod Petersburgiem Rosjanin zbudował w lesie fejkową granicę rosyjsko-fińską i przerzucał przez nią migrantów. Za kasę

Zobacz obraz na Twitterze
 
Ludzie o tym mówią: 815
 
 

 

Jak wskazują rosyjskie służby, czterech cudzoziemców z południa Azji chciało się przedostać do Finlandii. Zgodził się w tym im pomóc bohater naszego artykułu w zamian za godne wynagrodzenie w wysokości 10 000 euro. A następnie zbudował fałszywą granicę rosyjsko-fińską i bez większych trudności dokonał „przemytu”.

Jakże zatem musiał zdziwić się widząc, że gdy dotarł z Azjatami na miejsce, przy jego fałszywej granicy znajduje się zupełnie prawdziwa straż graniczna, zatrzymując całą piątkę. Oczywiście czwórce, której nie udało się ostatecznie dotrzeć do Unii Europejskiej, grozi grzywna i deportacja z Federacji Rosyjskiego. Kreatywny przemytnik może z kolei być ścigany za oszustwo.

 

• Chcesz ślub kościelny? Ksiądz ma prawo zadawać intymne pytania, a Ty musisz odpowiedzieć…

Już w czerwcu 2020 roku wejdą w życie nowe wytyczne, które zmienią proces udzielania ślubu kościelnego. Tym samym, zastąpią reguły obowiązujące od 30 lat. Zmiany są niezbędne ze względu na metamorfozę jaką przeszło społeczeństwo na przestrzeni ostatnich lat. Chodzi tu przede wszystkim o zawieranie małżeństw katolików z przedstawicielami innych wyznań czy ateistami oraz o udzielanie sakramentu małżeństwa poza granicami Polski.

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

Pytania egzaminacyjne

Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła nowe zasady, które od czerwca przyszłego roku będą obowiązywały pary, pragnące wziąć ślub kościelny. Dokument opracowany przez duchownych składa się z 70 stron i zawiera szczegółowy opis procedury przygotowującej do zawarcia małżeństwa.

Pierwsze spotkanie z księdzem powinno odbyć się nie później niż 3 miesiące przed ślubem.  Wizyta u duchownego rozpocznie się od rozdzielenia pary. W celu zachowania prywatności rozmowy oraz zapewnienia, że odpowiedzi udzielane na pytania są szczere, kobieta i mężczyzna odbędą indywidualną rozmowę z duchownym. Narzeczeni będą mogli poczuć się jak na egzaminie. Po złożeniu tzw. „przysięgi mówienia prawdy”, ksiądz będzie zadawał pytania dotyczące m.in. nałogów, wizyt u psychoterapeutów, czy „zobowiązań moralnych, prawnych i finansowych”. Duchowny będzie miał prawo zapytać czy istnieje osoba, której szczególnie zależy na tym ślubie.  Może paść również pytanie, o to czy któreś z przyszłych małżonków dokonało operacji zmiany płci. Spotkanie zakończy się sporządzeniem protokołu.

 

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

NIE dla małżeństw mieszanych

Nowe wytyczne zabraniają zawierania tzw. małżeństw mieszanych. Oznacza to, że katolik lub katoliczka nie może wejść w związek małżeński z nieochrzczonym katolikiem bez uzyskania specjalnej zgody. Zakaz jest związany z istnieniem różnic wyznaniowych. W takiej sytuacji strona katolicka jest zobowiązana złożyć pisemne oświadczenie, że:

Jest gotowa odsunąć od siebie niebezpieczeństwo odejścia od wiary, jak również złożyć szczere przyrzeczenie, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w Kościele katolickim.

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

Weryfikacja sprawności seksualnej

Dekret zabrania zawierania małżeństw przez osoby, które „nie mogą dokonać stosunku małżeńskiego”. W obowiązku księdza leży dyskretne i delikatne zadawanie pytań związanych z seksualnością przyszłych małżonków. Co więcej, kościół zaleca szczególną ostrożność w przypadku osób planujących zmianę płci. Instrukcja jasno wskazuje, że niedozwolone jest zawieranie związku małżeńskiego pomiędzy osobami tej samej płci (z punktu widzenia biologiczno-genetycznego). Główną przeszkodą w takich sytuacjach jest ryzyko impotencji oraz poważnych zaburzeń psychoseksualnych.


Następna strona
Losowy wpis