• Chcesz ślub kościelny? Ksiądz ma prawo zadawać intymne pytania, a Ty musisz odpowiedzieć...

Już w czerwcu 2020 roku wejdą w życie nowe wytyczne, które zmienią proces udzielania ślubu kościelnego. Tym samym, zastąpią reguły obowiązujące od 30 lat. Zmiany są niezbędne ze względu na metamorfozę jaką przeszło społeczeństwo na przestrzeni ostatnich lat. Chodzi tu przede wszystkim o zawieranie małżeństw katolików z przedstawicielami innych wyznań czy ateistami oraz o udzielanie sakramentu małżeństwa poza granicami Polski.

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

Pytania egzaminacyjne

Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła nowe zasady, które od czerwca przyszłego roku będą obowiązywały pary, pragnące wziąć ślub kościelny. Dokument opracowany przez duchownych składa się z 70 stron i zawiera szczegółowy opis procedury przygotowującej do zawarcia małżeństwa.

Pierwsze spotkanie z księdzem powinno odbyć się nie później niż 3 miesiące przed ślubem.  Wizyta u duchownego rozpocznie się od rozdzielenia pary. W celu zachowania prywatności rozmowy oraz zapewnienia, że odpowiedzi udzielane na pytania są szczere, kobieta i mężczyzna odbędą indywidualną rozmowę z duchownym. Narzeczeni będą mogli poczuć się jak na egzaminie. Po złożeniu tzw. „przysięgi mówienia prawdy”, ksiądz będzie zadawał pytania dotyczące m.in. nałogów, wizyt u psychoterapeutów, czy „zobowiązań moralnych, prawnych i finansowych”. Duchowny będzie miał prawo zapytać czy istnieje osoba, której szczególnie zależy na tym ślubie.  Może paść również pytanie, o to czy któreś z przyszłych małżonków dokonało operacji zmiany płci. Spotkanie zakończy się sporządzeniem protokołu.

 

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

NIE dla małżeństw mieszanych

Nowe wytyczne zabraniają zawierania tzw. małżeństw mieszanych. Oznacza to, że katolik lub katoliczka nie może wejść w związek małżeński z nieochrzczonym katolikiem bez uzyskania specjalnej zgody. Zakaz jest związany z istnieniem różnic wyznaniowych. W takiej sytuacji strona katolicka jest zobowiązana złożyć pisemne oświadczenie, że:

Jest gotowa odsunąć od siebie niebezpieczeństwo odejścia od wiary, jak również złożyć szczere przyrzeczenie, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w Kościele katolickim.

nowe zmiany związane ze ślubem
Freepik

Weryfikacja sprawności seksualnej

Dekret zabrania zawierania małżeństw przez osoby, które „nie mogą dokonać stosunku małżeńskiego”. W obowiązku księdza leży dyskretne i delikatne zadawanie pytań związanych z seksualnością przyszłych małżonków. Co więcej, kościół zaleca szczególną ostrożność w przypadku osób planujących zmianę płci. Instrukcja jasno wskazuje, że niedozwolone jest zawieranie związku małżeńskiego pomiędzy osobami tej samej płci (z punktu widzenia biologiczno-genetycznego). Główną przeszkodą w takich sytuacjach jest ryzyko impotencji oraz poważnych zaburzeń psychoseksualnych.

• Taka prawda

• Tak dziś wygląda Big Boy z Gogglebox. Schudł 160 kg

Niesamowita metamorfoza Big Boya z Gogglebox. Schudł 160 kilogramów Mateusz Borkowski znany z programu Gogglebox. Przed telewizorem przez lata zmagał się otyłością, która mocno odbiła się na jego zdrowiu oraz samoocenie. Gdy w 2014 roku "Big Boy" po raz pierwszy zobaczył siebie na antenie TTV, postanowił wziąć się za siebie i zmienić nawyki żywieniowe, co w rezultacie pomogło mu zrzucić zbędne kilogramy.

Po miesiącach odchudzania się efekty restrykcyjnej diety okazały się niezbyt zadowalające, w związku z czym Borkowski zdecydował się na operację żołądka. Dziś Mateusz waży jedynie 80 kg przy wzroście 196 cm, czego - jak sam przyznaje - nie spodziewał się w najśmielszych snach.

 

Mężczyzna musiał całkowicie porzucić swoje stare nawyki żywieniowe.
Jesteście pod wrażeniem?

• Nowa łóżkowa moda wśród studentek z miast. Teraz modne jest podwójne fellatio. Zobacz o co chodzi

Nowa łóżkowa moda wśród studentek z miast. Teraz modne jest podwójne fellatio. Zobacz o co chodzi

 
 
Z łóżkowymi trendami jest jak z modą - co kilka lat pojawia się nowy, przez jakiś czas wszyscy się nim zachwycają, po czym ustępuje on miejsca kolejnemu. W ostatnich latach szczególnie popularnym i widocznym wśród młodych ludzi w Polsce, jeżeli chodzi o zachowania seksualne był tak zwany „przyjaciel do łóżka”. Chodziło o spotykanie się jedynie w celach seksualnych ze znajomym lub znajomą. W takim związku nie chodziło o miłość, tylko o szybkie zaspokojenie popędu. Minęło kilka lat i „przyjaciel do łóżka” trochę odszedł w zapomnienie. Według danych zebranych w 2018 roku najnowszym trendem, szczególnie popularnym wśród studentów jest tzw. Podwójne fellatio. 
Podwójny lód to sytuacja, gdy jeden mężczyzna baraszkuje w łóżku z dwiema partnerkami. Jedna z nich zajmuje się jego przyrodzeniem, a druga workiem mosznowym. Istotnym warunkiem podwójnego fellatio jest by kobieta, do której ust trafi nasienie po ejakulacji, podzieliła się z nim ze swoją koleżanką.


Następna strona
Losowy wpis